Účesy v zime

Pýtate sa, aké účesy sú vhodné na zimu? Na túto otázku neexistuje nejaká univerzálna odpoveď, pretože každá žena má iné vlasy, inú dĺžku či kvalitu vlasov, ako aj inú tvár a iný životný štýl. Účes, i ten zimný, by mal zodpovedať jednak kvalite vlasov ale aj typu tváre či vášmu životnému štýlu.

Škaredšie vlasy v zime?

V zime mávajú mnohé ženy pocit, že ich vlasy sú akési bez života, spľasnuté, riedke. Z takých vlasov sa potom horšie vytvárajú akékoľvek účesy. Ak sa tento problém týka aj vás, môžete si skúsiť pomôcť clip in vlasmi. Ide o nenáročnú metódu predĺženia a zahustenia vlasov, pričom vlasy nie sú zaťažené tak, ako pri iných spôsoboch predlžovania. Vlasy si tak môžete potom ľahšie upravovať do ľubovoľných účesov. Clip in vlasy (mali by to byť 100% ľudské clip in vlasy) môžete fénovať, žehliť, natáčať či dokonca i farbiť, takže sú naozaj variabilné a ponúkajú kopec možností. Nečudo, že clip in vlasy sa tešia obrovskej popularite i medzi celebritami. Ich aplikáciu zvládnete i sama, čo je taktiež veľkou výhodou, pretože nemusíte nikam chodiť.

Ak nosíte čiapku

V zime je bežné, že nosíme čiapky. Tomu by mal zodpovedať aj zimný účes – napríklad ak máte dlhšie vlasy a nosíte ich stiahnuté do chvosta, chvost zopnutý vysoko nebude zrejme do čiapky vhodný, nakoľko by vám vytváral pod čiapkou nepekný hrboľ. Podobne aj akýkoľvek chvost môže byť problematický s čiapkou. Lepšou voľbou v tomto smere je zapletený vrkoč, francúzsky vrkoč alebo rozpustené vlasy (stále môžete mať poruke gumičku a vlasy si jednoducho stiahnete do chvosta, keď čiapku odložíte).

Krátke alebo polodlhé vlasy by nemali mať problém ani pod čiapkou, hoci ich možno bude treba po vyzlečení čiapky upraviť, preto by ste mali mať všetky potrebné veci (hrebeň, stylingové prípravky vždy poruke).

Aj v zime, tak ako počas každého ročného obdobia, je dôležité prispôsobiť účes vášmu životnému štýlu a nosiť taký, ktorý vám pristane a bude vám vyhovovať. A pokiaľ by ste chceli byť čo najviac trendy, skúste sa inšpirovať fotografiami rôznych celebrít, ktoré udávajú vlasové trendy a možno sa rozhodnete aj pre nejakú tú účesovú zmenu.